Blog - Články

Co vše jsme prožili a prožíváme aneb Pohodové čtení třeba ke svačině

2016 - 2023

V pátek 26. 5. 2023 se žáci 4. a 5. třídy zúčastnili přírodovědné vycházky v našich krásných horách Beskydech. Tato vycházka se uskutečnila v rámci projektu SPOLEČNĚ NA LYSOU, přičemž jsme vybrali trasu "Lysá hora". Naše cesta začala v Janovicích, kdy jsme jeli nejprve autobusem do Frýdlantu nad Ostravicí a pak vlakem na Ostravici. Zde jsme...

Ne všichni, kdo říkají, že byli na Prašivé, stanuli na vrcholu této beskydské hory. Naši druháci to ale říct mohou. Ve čtvrtek 1. června spolu s průvodci Víťou a Peťou z organizace Společně na Lysou putovali z Pražma přes Kršle, Vysutý vodopád, Čupel, Prašivou (834m.n.m.) až na Malou Prašivou. Po hodinovém odpočinku v areálu chaty Klubu českých...

Ve čtvrtek 13. května proběhl na naší škole přebor v přeskoku přes švihadlo. O titul Skokan roku zápolilo přes 50 žáků, kteří byli vybráni jakožto ti nejlepší ze svých tříd. Nominovaní byli rozděleni do tří kategorií.

Ve středu 17. května se všichni žáci II. stupně sešli, aby si vyslechli básně v podání svých odvážných spolužáků. A i přesto, že básně neprávem stojí na okraji čtenářských zájmů, všichni jsme se naplno zaposlouchali. Bylo to způsobeno procítěným přednesem našich recitátorů. A tak trošku to jistě ovlivnili i samotní autoři básní. Nejčastěji byl...

Noc s Andersenem, tedy nocování ve škole, je jednou z našich tradičních akcí pořádaných v jarních měsících, na kterou se děti velmi těší.

Letošní Noc s Andersenem se uskutečnila z noci 21. na 22. dubna. Letos byl věkový rozdíl o něco větší, jelikož s námi (žáky II. stupně) byli páťáci a dorazila k nám i žákyně, která již studuje na střední škole.

Den Země

15.05.2023

V rámci každoročního celosvětového Dne Země jsme se i letos rozhodli ve sféře řady dalších aktivit s ekologií spojených opět přiložit ruku k dílu a pustit se do úklidu obce Janovice. Je smutné, že i když se snažíme udržovat naši obec v čistotě a každý rok jí ulevit od nepořádku, stále díky nezodpovědným nacházíme odpad tam, kde nepatří...

V průběhu měsíce duben se na naší škole uskutečnil zápis předškoláků do první třídy. Již nyní se na naše nové prvňáčky těšíme.

V pátek 28. května proběhl na naší škole NO BACKPACK DAY. Pokud někdo neví, co tento den obnáší, z následujících fotek mu to bude hned jasné. Mile nás překvapilo, kolik dětí se do tohoto dne zapojilo. A jakou mají fantazii nejen ony, ale také jejich rodičové.

Ve čtvrtek 13. dubna a v pátek 14. dubna nás na prvním stupni navštívila paní Irena Magnusková, tentokrát v roli velkého génia Wolfganga Amadea Mozarta.