Blog - Články

Co vše jsme prožili a prožíváme aneb Pohodové čtení třeba ke svačině

2016 - 2022

V měsíci lednu jsme si s 8. třídou udělali krátký výlet do knihovny v Bašce. Své fotografie tam vystavoval bývalý žák naší školy Lukáš Valerián. Tentokrát své momentky stylizoval do černobílých fotografií.

Během celého prosince měli žáci prostor vyzdobit si co nejlépe svou třídu ve vánočním duchu. Třídy tak zdobily vločky různých velikostí, tvarů a barev, vánoční stromečky a světýlka. Před Vánocemi se sešla odborná porota, která vybírala mezi třídami tu "nejvánočnější". Oceněny byly 2. A, 6. a 7. třída. A odměna? Ta byla netradiční. Jelikož sladkostí...

Bylo, nebylo...V pondělí 12. prosince proběhl vánoční turnaj v nejoblíbenějším sportu dětí, a to ve vybíjené. Do vánoční vybíjené se mohly zapojit děti od 4. do 9. třídy. Jelikož se turnaj odehrál v předvánočním čase, neslo se rozdělení týmů v pohádkovém duchu. Ve smíšených týmech se tak utkali Karkulky, Simpsonovi, Šmoulové, Shreci a Černokněžníci...

6. prosince. Co to vlastně je za den? Myslím si, že to většina víte, ale pro ty, kteří to neví...V tento den slavíme svátek svatého Mikuláše. Za dětmi do škol a školek přijde Mikuláš spolu s čerty a anděly. U nás na škole se za čerty převlékla 9. třída jako každý rok.

Ve čtvrtek 15. 12. bylo po dlouhé době v naší škole zase živo. Po několikaleté odmlce se zde konal VÁNOČNÍ JARMARK. Na chodbě školy vyrostly během dne stánky, v nichž nabídly své výrobky k prodeji nejen děti z mateřské a základní školy, ale svým dílem přispěli i místní řemeslníci (pan Ralenovský, paní Gřundělová). Nabídka zářila pestrostí. K...

Pyžama, pokrývky hlavy, retro oblečení, oversize (větší velikosti) a Black Friday - tohle všechno jsme na sebe postupně v týdnu od 21. listopadu oblékali.

Dne 09. 11. léta Páně 2022 se žáci naší osmé a deváté třídy společně vypravili na interaktivní tiskařskou dílnu do Muzea Těšínska. Osmáci již podruhé, neboť v loňském školním roce se jim naskytla příležitost první dílny zaměřené na oblast tisku v dobách Jana Amose Komenského a Jiřího Třanovského. O této dílně jsme se již zmínili zde:

V pátek 4. listopadu se uskutečnila předvánoční exkurze Ekotýmu a 1., 4. a 8. třídy k Jistebnickým rybníkům, kde se konal výlov kaprů. My jsme viděli výlov Bezruče, toho největšího chovného v Moravskoslezském kraji, kde mají rybáři v plánu vylovit okolo 50 tun ryb.

V září jsme se nejen vrátili do školních lavic a zahájili jsme výuku, ale také jsme se museli vypořádat s úklidem na naší školní zahradě. Po návratu byla zahrada opět v žalostném stavu a do její údržby se zapojily průběžně všechny třídy.