Březen - měsíc knihy

Toulky po Janovicích aneb Lidová slovesnost a výročí Mateřídoušky

Aktuálně

PRODLOUŽENO DO 01. KVĚTNA!

Naši milí. Někteří z Vás již mají splněnou a zpracovanou svou Mateřídoušku. Prosíme, ponechte si ji ještě u sebe. Po velikonočních prázdninách, v úterý, umístíme k zadnímu vchodu bedýnku, určenou pro odevzdávání. Dříve prosím ke škole s hotovou Mateřídouškou nechoďte. Nebude zde nikdo, kdo by ji z bedýnky převzal. 🙂 Byly bychom neradi, kdyby se ztratila či nějak poškodila. 😉 


Děkujeme za fotografie, které nám průběžně zasíláte:


Naši milí žáci, milé děti, milí rodiče, prarodiče, přátelé naší školy. 

V předchozím týdnu jsme si Vám dovolili rozeslat veršovanou pozvánku k námi připravené aktivitě v rámci měsíce březen, který si každoročně připomínáme jako měsíc knihy. A jak jsme v pozvánce slibovali, dnešním dnem Vám předkládáme více povídání o tom, čemu jsou naše Toulky Janovicemi věnovány, jak jsou zaměřeny a jak se každý z Vás může zapojit. Budeme velice rádi, když se k nám připojíte. V tuto chvíli jsou Vám k dispozici následující podrobnější informace pro Vaši práci:

POZOR! POZOR! Při přípravách mimořádného vydání Mateřídoušky nás nevědomky navštívil tiskařský šotek, skřítek, který občas způsobí neplechu a má z toho potěšení. V našem časopise napáchal pár neduhů. Proto si nyní jeho řádění dovolujeme napravit, zejména oznámit jeho řádění těm z Vás, kteří jste si již Mateřídoušku vytiskli a na úkolech již pilně pracujete. Prosíme, abyste si na stránce číslo 8 opravili nadpis z "POŘEKADLA" na "ŘÍKANKY" a na straně 15 si v závěrečném úkolu nahradili ve větě: "Správná charakteristika žánru ........... se skrývá pod písmenem..." slovíčko hádanky slovíčkem pověsti. Omlouváme se za skřítkovo dovádění a děkujeme za pochopení. Výtisk Mateřídoušky, který naleznete zde pod odkazem o něco níže, jež již opraven. Věříme a doufáme. 

Pod následujícím odkazem Vám předkládáme vytvořené mimořádné číslo Mateřídoušky pro Vaši práci a toulky, které obsahuje i potřebnou mapku. Stahujte, tiskněte, putujte, prožívejte:

Milí žáci, milé děti. Jak jsem Vám slibovali, pro ty z Vás, kteří nemáte možnost si Mateřídoušku vytisknout doma, jsme několik výtisků připravili, zkompletovali a uložili do bedýnky, která je umístěna na lavičce u bočního vchodu školy. Můžete si je od dnešního dne vyzvednout. Budeme je dle potřeby průběžně doplňovat.