Celoroční plán
Co je letos před námi

Školní rok 2019/2020

Září

  • 02. 09. Zahájení školního roku 2019/2020.
  • 11. 09. Soutěž Mladý zoolog, ZOO Ostrava - žáci 4. + 5. třídy.
  • 17. 09. Informační třídní schůzky (1. - 8. ročník).
  • 24. - 29. 09. Školní zájezd  do Švýcarska.
  • 23. - 27. 09. Týden evropských jazyků.
  • 27. 09. Soutěž malých zoologů - postupové kolo, vybraní žáci 4. a 5. třídy.
  • 21. 09. Brigáda na školní zahradě.
  • 27. 09. Preventivně výchovný program Hasík pro žáky 2. a 6. třídy.
  • 30. 09. Registrace Logické olympiády.
  • Fotografování žáků 1. třídy.
  • Léčivé byliny - projekt paní Menšíkové pro žáky 2. - 4. třídy.
  • Dopravní výchova - žáci 4. třídy.


Říjen

  • 01. 10 - 07. 10. Základní kolo Logické olympiády - žáci 3. - 5. třídy.
  • 02. 10. Exkurze v rámci mediální výchovy - Televizní studio České televize v Ostravě - žáci 8. a 9. třídy.
  • 03. 10. Pěvecká soutěž Talent - K. Sivková + žáci 8. třídy.
  • 07. 10. - 11. 10. Prožitkový pobyt v Petříkově - žáci 2. a 3. třídy (environmentální tematika).
  • 08. 10. Zahradní slavnost - Barevný podzim.
  • 08. 10. - 14. 10. Základní kolo Logické olympiády pro žáky II. stupně.
  • 16. 10. Přírodovědný klokan.
  • 17. 10. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Envofilm 2019; Střední škola Albrechtova v Českém Těšíně - vybraní žáci 9. ročníku.
  • 22. 10. Třídní schůzky pro žáky 9. třídy - informace k přijímacímu řízení na SŠ.
  • 24. 10. Trh vzdělávání a uplatnění 2019 - hala Polárka F-M.
  • 22. 10. - 28. 10. Základní kolo Logické olympiády - žáci 1. a 2. třídy.


Listopad

  • 07. 11. Divadelní představení k výročí Leonarda da Vinci pro žáky 3. - 9. třídy.
  • 12. 11. Kavárnička: Téma - Hejného matematika.
  • 14. 11.  Dílny Lískovecká: PC a cestovní ruch - žáci 7. a 8. třídy.
  • 30. 11. Vánoční jarmark.
  • Divadelní představení pro děti ŠD.


Prosinec

  • 10. 12. Dílny Lískovecká, praktická část - žáci 7. + 8. třídy, Frýdlant n. O.

  • Mikulášská nadílka.

  • Vánoce ve skanzenu.

  • Vánoční dílna: Ještěrka - akce pro děti ŠD.


Leden

  • 30. 01. Vysvědčení a recitační soutěž žáků 1. stupně.
  • Muzikohrátky.
  • Bruslení - akce pro děti ŠD.

Únor

  • 11. 02. Cestopisné přednášky Tomáše Kubeše pro žáky I. i II. stupně - Galapágy.
  • 21. 02. Karneval dětí I. stupně.
  • Plavecký výcvik - 1., 2., 3. třída.
  • Realizace projektu "Škola Nanečisto".
  • Kotelna - akce pro děti ŠD.

Březen

  • 02. 03. - 06. 03. Lyžařský výcvikový kurz, SKI Areál Bílá - žáci 7. a 8. třídy.

  • 20. 03. Matematický klokan.

  • Projektový den: Téma - Mediální gramotnost (napříč všemi ročníky ZŠ).

  • Divadelní představení pro žáky II. stupně, Těšínské divadlo, NDM Ostrava.

  • Plavecký výcvik dětí I. stupně.

  • Školní nocování.

  • Pokračování projektu: "Škola Nanečisto".

  • Kino - akce pro děti ŠD.


Duben

  • 03. 04. Noc s Andersenem pro žáky I. stupně.

  • 03. 04. Noc s Andersenem pro žáky II. stupně.

  • 07. 04. Zápis dětí do 1. třídy.

  • Přijímací zkoušky žáků 9. třídy na střední školy.

  • Plavecký výcvik dětí 1. stupně.

  • Prožitkový pobyt dětí 1. třídy.

  • Skanzen - akce pro děti ŠD.


Květen

  • Český den proti rakovině 2020.
  • Prožitkový pobyt žáků 6. třídy.
  • Muzikohrátky.
  • Stezka - akce pro děti ŠD.


Červen

  • Dopravní soutěž.
  • Výlety jednotlivých ročníků.
  • Den obce Janovice.
  • Sportovně-relaxační pobyt v Chorvatsku pro žáky 9. třídy. 
  • Výlet - akce pro děti ŠD.


Náměty a termíny preventivně-výchovných programů budou průběžně doplňovány.


V Janovicích dne 02. září 2019.