Aktuality
Co společně zažíváme

Talentmánie školních družin ve Frýdlantě (publikováno 05. 04. 2019)

Talentmánie školních družin se letos konala ve Frýdlantě nad Ostravicí v kinosále kulturního centra. Své dovednosti a talent ukázaly děti ZŠ Komenského, tato si celou akci vzala tzv. pod svá křídla. Dále se přijely ukázat děti ZŠ Nová Ves, Čeladná, Pržno, Ostravice a v neposlední řadě i my.

A co se na takové talentmánii předvádělo?

Zpěv, recitace, balet, agility se psem, divadelní představení, tanec, gymnastika, hra na harmoniku a bubny.

Za naší ŠD nás reprezentovaly tyto děti:

Ivo Pospíšil - bubnové sólo.

Mari Plačková, Domča Menšíková, Eliška Ďurčíková, Bája Borovská, Veri Zdrálková, Kamča Buchová a Matouš Slíva - kteří si nacvičili písničku Za 100 let.

Děti si své vystoupení užily a načerpaly inspiraci do dalších let. 

za tým školní družiny Evelína Mazalová 


Copak dělají děti na podzim v družině? (publikováno 25. 10. 2018)

Tvoří.

Družinové děti se letos zapojily do výzdoby zahradní slavnosti, která se konala na školní zahradě. Malá i velká družina vyrobila spoustu přírodních panáčků a zvířátek, které jsme poté naaranžovali na stoly k dobrému jídlu. Někteří dobrovolníci pomáhali ve výtvarné dílně, která byla součástí slavnosti.

Dále se děti zapojily do výzdoby Zahrádkářské výstavy, která probíhala v místní hasičské zbrojnici.

A v neposlední řadě jsme pilně pracovali na "hmyzích domečcích". Některé už dokonce našly své "nájemníky". 

za školní družinu Evelína Mazalová 


Jedno mrazivé odpoledne roku 2018 jsme s dětmi ze školní družiny vyrazili na krásně zamrzlý rybník. Cesta tam byla poněkud dlouhá, avšak odměnou nám byl pobyt na sluníčku a čas strávený na pěkně zamrzlém a upraveném rybníku. Užili jsme si to všichni. Kdo neměl brusle, klouzal jen tak a dělal "klukoviny". Bylo to pěkné zimní odpoledne a děkujeme také p. uč. Lúčanové, že byla ochotná jít s námi. Příští zimu akci rádi zopakujeme. Nyní se již radujeme z prvních jarních paprsků slunce.

Alena Žilková


Sklizeň a výstava

V září jsme pomohli sklidit zahrádkářům v Janovicích úrodu jablíček a svými výrobky jsme jim přispěli na moc pěknou výstavu ovoce, zeleniny a květin. 


Africká pohádka

Páteční odpoledne dne 14. října 2016 nám přineslo neopakovatelný zážitek z cesty do Afriky. Měli jsme jedinečnou příležitost ponořit se do dobrodružství a vydat se po stopách našeho slavného cestovatele Emila Holuba. Dorazilo k nám totiž Divadélko pro školy z Hradce Králové. S sebou přivezlo představení s názvem Africká pohádka aneb Podivuhodná dobrodružství doktora Holuba. Hra plná zábavy, humoru, důležitých informací nejen zeměpisných, ale také historických. Dověděli jsme se mnohé o africkém kontinentu i o jeho obyvatelích. Společně si zazpívali několik písní, od srdce se zasmáli a po skončení si dokonce vytleskali ještě přídavek. Celou hrou nás provázel opičák Pepino se svými zvířecími přáteli. Jsme velmi rádi, že se nám podařilo v podání dvou skvělých herců představení zhlédnout, a dětem tak zpříjemnit odpolední chvíle strávené v družině.

Dovolujeme si Vás odkázat na naši fotogalerii, abychom se alespoň částečně podělili o úžasnou atmosféru. Zároveň děkujeme výše zmíněnému divadélku, že vážilo tak dalekou cestu, aby obohatilo naše dosavadní prožitky.

Hana Kimlová, Alena Žílková