Černobílý den a Turnaj v přehazované

01.05.2022

Na pondělí 25. dubna si pro nás Žákovská rada připravila hned dvě akce. Jelikož je v tento den Světový den tučňáků, naplánovali jsme ČERNO-BÍLÝ DEN. Nejen žáci se oblékli do těchto barev, ale také učitelé, kteří si pro nás připravili různé úkoly s tučňáky (např. v matematice jsme hledali výšky a hmotnosti jednotlivých tučňáků a počítali jsme rozdíly mezi největším a nejmenším, spočítali jsme aritmetické průměry. V češtině jsme si na informacích o tučňácích procvičovali pády, v angličtině jsme se zasmáli anglickému vtipu o tučňákovi atd.)

Neplánovaně se nám tučňáčí téma promítlo také do druhé akce tohoto dne, a to do TURNAJE V PŘEHAZOVANÉ. Turnaj byl určen pro žáky 4. - 9. třídy. Bylo vytvořeno 8 smíšených týmů a jeden z nich se jmenoval právě Tučňáčci. A jak tento tým dopadl? Počkejte si...

Kapitánem každého družstva byl vždy jeden deváťák, který si pro svůj tým vymyslel název. A tak se mezi sebou utkali Hvězdičky, Lístečci, Světáci, Banáni, Mafiáni, Řízečci, Tučňáčci a Rybičky. Pan ředitel vysvětlil pravidla hry a spolu s paní zástupkyní celý turnaj řídili.

Celkem se hrálo 16 her a bylo to velmi vyrovnané, občas zapracovaly nervy a rozčarování, které ale vzápětí vystřídal veselý a radostný jásot. Fanoušci s vervou své favority podporovali.

A jak to tedy s Tučňáčky a dalšími družstvy dopadlo?

Všichni hráli skvěle, ale nakonec si 3. místo vybojoval tým Světáci, 2. místo získali Lístečci a 1. místo (bylo to asi znamení) - vyhráli Tučňáčci.

Za Žákovskou radu turnajoví hráči a Markéta Lúčanová