Ekologický pobyt v Jeseníkách, varianta Druhá a třetí třída

22.10.2019

V pondělí 07. října odjeli žáci druhé a třetí třídy na ekologický pobyt do Petříkova, malebné obce v Jeseníkách, která v tomto druhém říjnovém týdnu hrála všemi barvami duhy. Na její krajinu jsme se přes vyrobené "okénko" nemohli dlouho vynadívat. Ty nejkrásnější pohledy do kraje se nám povedlo zachytit kresbou a výstižným pětilístkem.

V úterý jsme podnikli celodenní túru. Jak napsal žák naší školy: "Šli jsme z Petříkova do Ramzové. Odtud lanovkou do půli kopce a dál pěšky na Šerák. Zpátky jsme se vraceli kolem Obřích skal a Vražedného potoka. Zažili jsme od každého počasí trochu: sluníčko, déšť, vítr, sníh, mlhu i námrazu...".

Ve středu jsme bádali s vodou a hlínou. A odpoledne jsme se vydali najít v Ostružné větrné elektrárny. Úkol to byl nelehký, neboť zrovna padla mlha. Ale my jsme to zvládli.

Ve čtvrtek jsme pokračovali v bádání, hraní a vyrábění hub ze sáčků od čaje. Odpoledne jsme pouštěli draky. Na naší výpravě nás doprovázela fenečka Tery i pes Ferda, kteří patřili majitelům chaty.

Po večerech jsme hráli hry, vyráběli placky, vymýšleli pokřiky, zpívali u kytary i mikrofonu, když se spustilo karaoke, či četli do ouška. Ve čtvrtek si děti otevřely salóny a obchůdky všeho druhu (kosmetický, kadeřnický, masérský, tetovací, herní, stánek s manikúrou, s pákou, s tvorbou portrétů...), aby získaly pohádkové peníze na pohádkový večer. Za získané peníze si totiž mohly koupit lístky do kina. Koukaly se na Knihu džunglí.

V pátek už děti čekalo jen balení, závěrečná hra, reflexe pobytu a cesta domů.

Přestože jsme nejednou zmokli a občas nás studily prstíky, na pobyt vzpomínáme v dobrém. Bylo to fajn, super, extrémní a krásné!!!

Lenka Ševčíková