Ekovýlet

26.10.2022

Ekovýlet naší školy 12. října začal srazem s Ekotýmem základní školy z Lískovce na nádraží ve Frýdlantě. Hned jsme byli rozděleni do namíchaných skupin - někdo od nás, někdo z Lískovce. Po vzájemném představení jsme dostali papír s rozházenými sedmi kroky Ekoškoly. Každá skupinka je měla seřadit tak, jak jdou za sebou.

Cesta na Ondřejník byla trochu namáhavější, než někteří čekali. Vzali jsme to sice tou kratší, ale zato prudší cestou přes les. Po cestě jsme měli zastávky s úkoly.

Poté jsme se konečně dostali nahoru. Tam jsme měli nějaký čas na občerstvení a vydechnutí. Bohužel se nám stala i jedna nehoda - jedna kamarádka z Lískovce nešťastně spadla a rozsekla si koleno.

Po odpočinku jsme se pustili do dalších úkolů, podle toho, kam se kdo zapsal na předchozích dvou zastávkách. Běhalo se (rychlost), skládal se rozstříhaný čtverec z papíru (zručnost), říkaly se vtipy (vtipnost), luštila se křížovka s tajenkou Biodiverzita (chytrost) a za páté jsme museli točit kolotočem, na kterém seděly paní učitelky Blanka, Táňa a Markéta a pan učitel Petr (síla).

Užitečná pro nás také byla aktivita, ve které jsme se měli zamyslet nad tématem ekologie - v jakých předmětech ji probíráme a ve kterých bychom mohli.

Cesta zpátky byla rychlejší i proto, že Lískovec spěchal na vlak. Bohužel daný spoj už nestihli, a tak museli počkat na další. My jsme si čekání na autobus zkrátili na nedalekém hřišti.

Ze zpětné vazby dětí je vidět, že se nám všem den líbil. Ze vzkazů třeba toto: "Bylo to zajímavé. Seznámila jsem se s novými lidmi. Ondřejník byl nádherný a byl hezký výhled."

Za Ekotým Anežka Vysloužilová z 9. třídy