Indiáni v Malenovicích

21.06.2019

Očima dětí 1. a 2. třídy z Janovic

Na pobyt jsme jeli dobrým autobusem, kde jsme si s kamarády mohli povídat. Autobus nás dovezl do areálu konferenčního střediska v Malenovicích.

Jen co jsme si uložili věci v jednom z našich tří srubů, už nás čekal první úkol. Okolo srubů jsme hledali různé věci, podle kterých jsme měli poznat téma pobytu. Byli to indiáni. V hlavním srubu Útulně na každého čekala jeho fotka, kterou jsme si dokreslili, abychom vypadali jako opravdoví indiáni. Taky jsme si vymysleli indiánská jména.

Po obědě jsme se všichni ubytovali a trochu si odpočinuli. Sruby byly moc pěkné. Odpoledne jsme se vydali na procházku lesem ke koním, kde jsme si zajezdili, něco málo utratili a společně si zahráli hry. Během návratu jednu skupinu zastihla bouřka. Nám, kteří jsme v Útulně batikovali trička, bylo kamarádů moc líto. V té bouřce to bylo jako ve sprše, taky jsme se trochu báli. Vodu jsme měli až po kotníky a v botách nám čvachtalo. Večer jsme hráli různé hry.

Ráno jsme se rozehřáli indiánským během a po snídani nás navštívil p. Bojda ze sdružení Duhy, který nám vyprávěl o velkých šelmách. Ukázal nám různé kosti, stopy a nahrávky z fotopastí. Hned po přednášce nás čekaly v blízkém lese tři trasy s úkoly. Hledali jsme zvířata, luštili rébusy a zašifrované zprávy. Přijela za námi také indiánka Černý vlas, se kterou jsme bubnovali a zpívali. Super byly hry s vodními bombami, které jsme zakončili koupáním a skákáním v blízkém potoce. Večer u táboráku jsme si zazpívali a upekli uloveného bizona. Bylo tam příjemně a teploučko.

Po náročných úkolech se nám druhé ráno nechtělo vstávat, ale museli jsme balit. Na pokojích se nám opravdu líbilo, povídali jsme si s kamarády. Snídaně, obědy i večeře byly opravdu výborné. Dopoledne jsme si vyrobili chrastítka a čelenky, pomalovali se válečnými barvami a po obědě přišlo na řadu vyhodnocení společných her a ostatních úkolů. Pobyt jsme zakončili našimi pokřiky, a to už na nás čekali rodiče, aby si nás odvezli domů.