Janovice mají talent

12.06.2022

Dne 8. června se uskutečnila akce zvaná "Janovice mají talent", kdy cílem bylo poskytnout žákům školy prostor pro představení jejich talentu, a to v jakékoli podobě - ať už zpěvem, tančením či jiným představením.

Nápadům se meze nekladly, a proto nám v letošním ročníku děti předvedly dokonce i představení, která v předchozích akcích nebyla a my je tak mohli jako diváci vidět poprvé. Například kluci ze čtvrté třídy nám předvedli skládání Rubikových kostek, které se jim podařilo složit za velmi krátkou dobu, dále jsme mohli vidět vystoupení mažoretek, gymnastické představení na páse i hrazdě nebo také skákání přes švihadlo. Ať už zpěv, hra na klavír či sportovní vystoupení, vše sklidilo u diváků velký úspěch, který se potvrdil bouřlivým potleskem spolužáků.

O konečném vítězství pak rozhodovala porota, která se skládala z pedagogického sboru. Velká gratulace náleží samozřejmě všem, ale vítězné příčky byly následující:

1. příčku se podařilo získat Tiboru Holákovi za ukázku skákání přes švihadlo. Mnozí jsme nestačili zírat, co vše se se švihadlem dokáže.

2. příčku obsadila děvčata Andrea Pospíšilová a Amálka Koribaničová, které nám zahrály na klavír a housle skladbu Hallelujah.

3. příčku obsadila Kristýnka Muroňová, která nám nejen zazpívala, ale také zahrála na klavír.

4. příčku si vybojovali kluci Jakub Mazour a Šimon Zeman za skládání Rubikových kostek.

Po celou dobu Talentu byla také pro zájemce připravena kreativní výtvarná soutěž, která spočívala v tom, že z jednoho malého papírového dílku, který byl vyňat z obrazů slavných umělců, museli děti dílek zakomponovat do vlastního obrázku. Zapojilo se celkem 29 žáků a vznikly krásné obrázky různého stylu, které nám teď zdobí školní chodbu. Vyhodnocení těch nejpovedenějších proběhne v průběhu příštího týdne.

Jsme jako škola velmi rádi, že se děti zapojují do této školní akce. Děkujeme všem, kteří se akce zúčastnili, ukázali nám tak svůj talent v oblasti svých koníčků a zájmů, patří jim za to velký obdiv, neboť všichni si vedli skvěle, i přes počáteční nervozitu.

Rádi bychom také poděkovali dětem z řad publika, které své spolužáky při vystoupeních velmi podporovaly, hodnotily jejich výkony, ať potleskem či případným slovním hodnocením. Dík také patří moderátorům Adamu Jurtíkovi a Pepovi Horálkovi, kteří nás po celou dobu programu provázeli.

A samozřejmě velké poděkování náleží p. uč. Markétě Lúčanové, která celou akci zorganizovala.

Ještě jednou moc gratulujeme vítězům a pevně doufáme, že se vám talentová soutěž líbila a že se uvidíme i příští rok.

Eliška Prokopová, 9. třída