Janovice poznaly krásu a bohatství Švýcarska

21.10.2019

Ve dnech 24. - 29. 09. se uskutečnil poznávací zájezd do země helvétského kříže - Švýcarska. Tento zájezd organizovala škola ve spolupráci s CK Toulky Evropou a zúčastnili se ho nejenom žáci, ale i učitelé, rodiče a přátelé naší školy. Průvodcem byl skvělý Mirek Hrdlička, blízký kamarád cestovatele Jiřího Kolbaby, který nás po celou dobu zásoboval zajímavostmi z historie, kultury, společnosti a přírody Švýcarska. Další přidanou hodnotou bylo krásné počasí, které nás až na jedno dopoledne po celou dobu zájezdu provázelo.

Projeli jsme zemi od Bodamského jezera na hranicích s Německem, až po Ženevské jezero na hranicích s Francií. Navštívili jsme alpské vodopády, muzea a výrobny sýrů, čokolád i oplatek. Skvělé bylo technické muzeum v Lucernu a muzeum Charlieho Chaplina ve Vevey. Nádherná a výstavná byla města jako Zurich, Bern, Ženeva a Luzern. Malebné pak vesničky Gruyere nebo Stein am Rhein.

Projeli jsme překrásným krajem Emmental, který je považován za "nejšvýcarštější" oblast ve Švýcarsku. Zájezd pak končil v Grindelwaldu pod posvátnou horou Eiger.

Jsme rádi, že se zájezd vydařil a navíc se podařilo navázat mnoho nových přátelských pout mezi účastníky zájezdu, kteří projevili velký zájem o další podobné akce......Takže uvidíme.

Ivo Tošenovjan