Janovický úspěch v atletickém trojboji

15.06.2022

Dalšího velkého úspěchu na sportovním poli dosáhli žáci naší školy. Tentokrát v atletickém trojboji pro žáky 1. stupně ZŠ, který se konal v úterý 14. června na stadionu Slezanu ve Frýdku-Místku.

Vybraní žáci, vždy nejlepší dívka a chlapec, z jednotlivých ročníků závodili v běhu na 50m, ve skoku dalekém a hodu kriketovým míčkem. Součty umístění v jednotlivých disciplínách daly výsledný bodový součet každého závodníka. Součet bodů všech závodníků školy pak určil výsledný bodový součet a následně i konečné umístění celého družstva.

V silné konkurenci 17 škol okresu jsme skončili na velmi krásném 4. místě, a domů si tak odvezli nepopulární "bramborové" medaile. Zlatou a dvě bronzové medaile jsme pak vybojovali v individuálním pořadí. David Lex vyhrál kategorii chlapců 3. tříd, jeho mladší bratr Šimon získal bronz v kategorii chlapců 1. tříd a Vendulka Uhĺarová pak rovněž bronzovou medaili v kategorii dívek 2. tříd. Děti okusily atmosféru velkého závodu a příkladně bojovaly. Naši školu reprezentovaly tyto děti: Dorotka Pečínková, Vendulka Uhĺarová, Julča Vránová, Nelinka Mohelníková a Anetka Masná za dívky a za chlapce Šimon Lex, Sebastian Roháček, David Lex, Jakub Mazour a Adam Šedovič.

Všem našim atletům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Osobně chci poděkovat tatínkovi panu Karlu Lexovi, za nezištnou pomoc při "koučování" našich závodníků, jejich povzbuzování i přepravě po závodech!