Karneval ZŠ Janovice

20.02.2023

Je to již dávno, kdy jsme mohly společně s vámi připravit pro děti příjemné odpoledne. Covidové časy nám to neumožnily a v loňském školním roce jsme uskutečnily jen dopolední akci ve škole. Proto jsme se letos rozhodly pro odpolední akci, abychom i vám umožnily prožít s dětmi příjemné odpoledne.

Také v organizaci jsme připravily změnu. Příprava v tělocvičně byla vždy spojená s velkým nasazením a zapojením všech - žáků 2. stupně, rodičů, dětí z 1. stupně, zrušení odpoledních kroužků. Návrh padl na možnost vyzkoušení a využití prostor v restauraci U Toflů na Bystrém. Zde jsme vše domluvily a ve čtvrtek 16. 2. mohlo v odpoledních hodinách vše vypuknout.

V 16 hodin se v sále objevili piráti, princezny, víly, Avengers hrdinové, kovbojové, jezdkyně, indiáni, čarodějnice, Harry Potterové, Wednesday, upíři, klauni, kočky, lišky, myšky, vlci, motýli, berušky, kominíci, policisté, veterinářky, fotbalisté... v doprovodu svých rodičů. Všechny přivítala paní učitelka Hodurová a pak se dostali ke slovu klauni Bedřich Voháňka a Alois Vemeno, kteří celé odpoledne děti bavili. Připravili pro ně plno soutěží a her, do kterých zapojily nejen děti, ale vtáhli i jejich rodiče. V závěru pak proběhla tombola, v níž si každý mohl vybrat dárek podle svých představ.

Rodiče nám přispěli velkým množstvím dobrot do našeho bufetu, jenž byl velmi pestrý. Všem, kteří nám něco darovali, patří velké poděkování. Také klauni byli spokojení a prozradili, že restaurace se jim líbila více než naše tělocvična. Personál restaurace byl velmi ochotný a vstřícný.

Co říci závěrem? Akce se vydařila. Určitě nás potěšily úsměvy a radost na tvářích našich dětí a věřme, že i příští rok se sejdeme ve stejném počtu.

kolektiv učitelek I. stupně