Matematické úspěchy našich žáků

03.07.2022

Žáci naší školy se pravidelně úspěšně účastní různých matematických soutěží a v letošním školním roce dosáhli mimořádných výsledků. V soutěži Matematický klokan výborných výsledků (nad 100 bodů ze 120) dosáhli v kategorii Klokánek Šimon Zeman, Pavel Jurtík, oba ze 4. třídy, a Aneta Masná z 5. třídy. V kategorii Benjamín dosáhl úplného vrcholu s plným počtem bodů Adam Jurtík ze 7. třídy, který se tak dostal na dělené 1. místo v celé ČR.

Zajímavé úlohy s reálnými příklady ze života v matematické soutěži Pangea řeší naši žáci od roku 2018. Letos z celkového počtu 53 391 soutěžících se školního kola zúčastnilo 30 žáků ze čtvrté až deváté třídy naší školy, všichni s pěkným umístěním v horní polovině výsledkové tabulky.

Vynikajících výsledků dosáhli opět Adam Jurtík a Pavel Jurtík. Pavel se svým 3. místem v kraji probojoval do celostátního kola, které se konalo 17. června v Praze a ve své kategorii žáků 4. tříd dokonce zvítězil!

Mezi další úspěšné řešitele patří Anežka Vysloužilová z 8. třídy, která v soutěži Pangea postoupila do okresního kola a Adam Šedovič z 5. třídy, který postoupil do krajského kola Logické olympiády.

Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy. Všem zúčastněným přejeme mnoho dalších úspěchů při řešení matematických soutěží!

Martina Kojecká, Drahomíra Žižková