Mikulášská nadílka

14.12.2016

Jednou z tradic, jež by měly být uchovány i pro naše budoucí generace, je každoroční putování Mikuláše a jeho družiny čertů a andělů k dětem a potřebným. Pozvolna se však vytrácí povědomí o skutečné podstatě těchto svátků. Jen málokdo si již vzpomene na to, kým Mikuláš opravdu byl a je. Občas tedy neuškodí malý exkurz do historie.

Svatý Mikuláš se narodil ve městě Patara  ve třetím století našeho letopočtu. Stal se biskupem v Myře v Lykii. Již během svého života byl velmi oblíbený mezi lidmi, kdy proslul především svou štědrostí k potřebným, jako obránce víry před pohanstvím a zachránce nespravedlivě obviněných. Pro značné množství zázraků, jež se udály na jeho přímluvu, je rovněž někdy zván Mikuláš Divotvůrce. Jedná se o jednoho z nejuctívanějších svatých v rámci celého křesťanství. V církvích východních je pak druhým nejuctívanějším svatým vůbec.

Ani nás letos Mikuláš se svými pomocníky neminul a obdaroval naše děti jistě zaslouženými dárky za odměnu. Těšíme se na opětovné setkání v příštím roce a přikládáme odkaz na fotogalerii zachycující atmosféru svátečního dne.

Mgr. Daniela Světlíková