Mistryně světa

28.09.2019

Tento krásný titul si s sebou z letošního světového šampionátu mladých hasičů/záchranářů - běh na 100 m s překážkami v požárním sportu kategorie mladší dorostenky, jenž se konal v ruském městě Saratov, přivezla naše žákyně 9. třídy Terka ChovancováTitul mistryně světa vybojovala v kategorii mladších dorostenek v běhu na 100 metrů s překážkami časem 18,59 sekund. Nechala tak za sebou řadu konkurentek z Ruska, Běloruska, Slovenska a dalších zemí.

Stříbrnou medaili získala ve štafetě v běhu na 4 x 100 metrů, kterou český reprezentační tým zaběhl v čase 62,49 sekund. Rychlejší byla pouze domácí ruská reprezentace.

Dne 17. září ji s velkou slávou a pompézností přivítali zpět ve škole nejen její spolužáci, ale také učitelé. Z rukou pana starosty převzala nejen gratulace, nýbrž i nádhernou kytici, její spolužáci se zhostili příprav dorty, kterou Terka převzala z dlaní své třídní učitelky paní Moniky Olšákové. Blahopřejná slova zazněla rovněž z úst pana ředitele Ivo Tošenovjana. (Dětské) šampaňské teklo proudem, Terka neskrývala slzy dojetí.

BLAHOPŘEJEME A PŘEJEME TERCE I V BUDOUCNU

DALŠÍ NEMALÉ ÚSPĚCHY NEJEN NA POLI SPORTU.