Olympijský park Ostrava

14.03.2018

Ve dnech 9. - 25. února proběhly Olympijské hry v Pchjongčchangu. Všichni sportovní fanoušci se snažili sledovat co nejvíce sportovních přenosů, které jim alespoň trošku přiblížily prostředí, ale i náročnost jednotlivých sportů. 

První týden jsme hry pozorovali doma, neboť jsme měli jarní prázdniny. V druhém týdnu her jsme zvolili jinou formu sledování a vydali jsme se do Ostravy, kde byl pro děti připraven Olympijský park. 

Ve středu 21. února jsme se dopoledne pořádně oblékli, vybavili teplým čajem a malou svačinkou a vyjeli. Naším cílem byla Ostravar Aréna v Ostravě, kde bylo vybudováno olympijské centrum. Nejen v hale, ale také v přilehlých venkovních prostorách si mohly děti zabruslit, vyzkoušet jízdu na bobech, zahrát si curling, zaskákat na lyžích nebo zastřílet jako praví biatlonisté. V rámci programu jsme se rozdělili do skupin a každá skupina navštívila různá centra. Někteří měli to štěstí, že dostali zadarmo i čepici "raškovku".Na závěr jsme se pak vyfotili s maskotem her a spěchali do autobusu, kde jsme se ohřáli, a zamířili do školy. Někteří byli touto akci inspirování a park navštívili o víkendu i se svými rodiči.

Mgr. Taťána Němcová