Poličky plné knih

29.06.2017

Je za námi další bohatý školní rok, jehož součástí byla mimo jiné podpora a rozvoj čtenářství u našich žáků. Žákovská knihovna zažila značný zájem o své publikace, a tudíž si Vám dovolujeme předložit malé zhodnocení či spíše vyhodnocení našich nejlepších čtenářů.

Velmi nás těší skutečnost, že se školní knihovna u dětí stává stále oblíbenějším a vyhledávanějším místem. V tomto školním roce si děti celkem vypůjčily 333 knih, což je číslo nemalé, a další publikace si vypůjčovaly na dílnu čtení, díky níž si mnohé z nich čtení knih více oblíbily, a objevily  tak nové a zajímavé tituly i žánry.

Nejvíce knih, konkrétně 80, si vypůjčili žáci 5. třídy, za nimi mířilo množství knižních výtisků - 70 - k rukám nejmladších čtenářů z 1. třídy. Ono konstatování nás vskutku překvapilo a jsme rádi a vděčni, že rodiče věnují dětem svůj čas a čtou spolu s nimi, čímž zároveň podporují naše úsilí rozvíjet a upevňovat u žáků oblast čtenářství a utvářet v dětech kladný vztah k četbě již od útlého věku. Na pomyslné třetí příčce ve výpůjčce knih se umístila s celkovým počtem 51 publikací  2. třída.

Mezi nejpilnější čtenáře náleží:

1. třída:

Matyáš Kubalík

Amálka Štrichová

Patrik Rekšák

Barča Borovská

Eliška Ďurčíková

2. třída:

Verunka Zdrálková

Amálka Koribaničová

Ondřej Ručka

Lukáš Míček

3. třída:

Natálka Kohutová

Nikol Schromová

4. třída:

Noemi Valášková

5. třída:

Zuzka Sedláková

Natálka Koribaničová

Eva Bínová

Karin Ručková

Lucie Polochová

6. třída:

Nikol Žídková

Tereza Chovancová

Vanesa Janáková

7. třída:

Tomáš Flegr

Jan Brzezina

 Filip Húdek

Sára Pastorková

8. třída:

Eliška Burdková

9. třída:

Natálie Nuchalíková

Jan Smítal

Jarek Pabián


Nejvíce knih si vypůjčili:

Nikol Žídková (6. třída) - 18 knih, Zuzana Sedláková (5. třída) - 14 knih, Natálka Koribaničová (5. třída) - 13 knih, Verunka Zdrálková (2. třída) - 12 knih, Amálka Koribaničová (2. třída) - 10 knih, Matyáš Kubalík (1. třída) - 10 knih a Eva Bínová (5. třída) - 10 knih.

Podpora čtenářství byla v letošním školním roce úzce provázána s již několikrát zmiňovaným Knížkovníkem.

Už v prvním pololetí jsme do naší školní knihovny zakoupili díky finančním protředkům z projektu na podporu čtenářství stovky nových knižních titulů jak pro mladší, tak i starší čtenáře. Mysleli jsme i na ty nejmladší. Od Obecního úřadu Janovice jsme byli obdařeni částkou ve výši 10.000,- Kč na nákup nových knih v pololetí druhém. Velmi si této podpory vážíme a děkujeme za ni. Díky tomu jsme mohli naši knihovnu obohatit o další krásné publikace, které se již nyní těší, až si v nich budou žáci od září listovat, číst a zažívat s nimi nová společná dobrodružství, nořit se do nových zážitků, prožívat osudy hlavních hrdinů. Chvíle, kdy se kniha stane dětem přítelem.

Mgr. Markéta Lúčanová, Mgr. Lukáš Michael Pitřík