Recitační soutěž dětí I. stupně

05.02.2018

Již se stalo na I. stupni tradicí, že se na konci I. pololetí koná školní kolo recitační soutěže. Nejinak tomu bylo letos. Dne 1. února se 1. - 5. třída sešla v předškolním oddělení naší mateřské školy, ve třídě Soviček. Pod dohledem odborné poroty, ve které zasedla paní učitelka Táňa Pasičnyková, paní učitelka Miroslava Mališová a paní asistentka Eva Mazalová, přednesly svou báseň děti ze školy, které zvítězily v třídním kole, a všechny děti ze školky.

Porota to opravdu neměla jednoduché. Paměť sloužila všem recitátorům velmi dobře, všichni se snažili přednášet nahlas i pracovat s hlasem. Po dlouhé poradě nakonec vyhlásila tyto vítěze:

V nulté kategorii byly knížkami, pracovními sešity a pexesem odměněny všechny děti ze školky. Na perníkovou chaloupku v jejich podání budeme dlouho vzpomínat.

V kategorii 1. třída se na 1. místě umístila Markétka Šupálková s básničkou Ester Staré Puntíkatá. Druhé místo obsadila Anetka Masná. Třetí místo náleží Honzíkovi Menšíkovi.

V kategorii 2. a 3. třídy se na 1. místo probojovala s básničkou Jiřího Žáčka Řízek Bára Borovská. Na druhém místě se umístila Amálka Štrichová. A o třetí místo se nakonec podělili dva přednášející - Amálka Koribaničová a Jakub Žitník.

V kategorii 4. a 5. třída stanula na 1. místě Kája Sacká s básničkou Jiřího Havla Jak vrána chtěla zpívat v opeře. Druhá se umístila Natálka Kohutová. A jako třetí Anička Milotová.

Všichni výherci byli odměněni diplomem a pěknou knihou. Těm, kteří budou naši školu reprezentovat také v okrskovém kole ve Frýdlantě nad Ostravicí, budeme držet pěsti.

Mgr. Lenka Ševčíková