Recitační soutěž dětí I. stupně

01.02.2022

František Hrubín, Pavel Šrut, Jiří Žáček, Miloš Kratochvíl... Tato a jiná známá jména českých básníků zazněla z úst dětí, a to v pondělí 31. ledna, kdy na naší škole proběhla tradiční recitační soutěž žáků I. stupně. Zúčastnili se jí vždy tři žáci z každé třídy, kteří byli vybráni během třídního kola.

Odborná porota neměla vůbec jednoduchý úkol vybrat ty nejlepší, protože všichni přednášeli moc hezky, s chutí, se soutěžním zápalem. Vyhrát by si jistě zasloužili všichni, ale naše milá porota rozhodla takto:

Mezi nejmladšími žáky si básní O perníkové chaloupce vybojoval 1. místo Samuel Kokeš, na 2. místě se umístil Jakub Skotnica a 3. místo získala Kristýnka Muroňová.

Velmi vyrovnané výkony podali také žáci 2. a 3. třídy. Zde se na 1. místě umístila Melanie Gřundělová, na 2. místě Kryštof Satinský a na 3. místě Antonín Vojvodík.

A u našich "nejstarších" recitátorů si se svou Tužkou ušatou zasloužil 1. místo Šimon Zeman, na 2. místě se umístil Aleš Michálek a 3. místo získala Mariana Plačková.

Vítězové získali na památku diplom a krásnou knihu. A jelikož byly všechny děti úžasné, všechny dostaly sladkou odměnu a strouhátko.

Teď už se těšíme, až nám svůj recitační um předvedou žáci II. stupně.

Markéta Lúčanová