Rodiče! Přijďte mezi nás!

14.02.2019

Jedním z našich letoších cílů bylo zapojení "našich" rodičů do života školy, a to způsobem a možnostmi jim nejbližšími. Mnozí se již v loňském roce zapojili do projektu školní zahrady a pomáhali, kde se dalo.

V letošním školním roce jsme chtěli pozvat rodiče našich žáků také do výuky.

V předvánočním shonu si na nás udělala čas paní Menšíková, která si pro děti 1. stupně připravila dílničku, kde děti vyráběly vánoční překvapení pro své blízké. Zjistily, že rčení "sůl nad zlato" není jen tak nějaká fráze či název pohádky, nýbrž že sůl může být prospěšná lidem i jinde než v kuchyni. V prezentaci zpracované v programu Power Point měly děti možnost zhlédnout, kde všude a jaká sůl se těží, jak ji lidé mohou využívat, jaké má vlastnosti. Vyzkoušely si, že ne všechna sůl je slaná.

Paní Menšíková vybrala tři druhy soli ve dvou barvách, vhodné k relaxační koupeli. Sůl děti plnily do ozdobných skleniček. Do skleničky se solí ještě přidaly levandulový nebo pomerančový aromatický olej, skleničku ozdobily visačkou a bylo hotovo.

Některé třídy si před dílničkou připravily pokusy se solí a zjišťovaly, jestli slaná voda zmrzne nebo co se stane se solí, když se voda odpaří.

Rádi bychom paní Menšíkové velice poděkovali za její čas i krásný nápad.

Máte i Vy našim žákům co nabídnout, milí rodiče? Určitě ano. Mnohdy ani třídní učitelé Vašich dětí neznají přesnou specifikaci Vaší profese, Vaše koníčky, jimiž můžete obohatit své okolí. V důsledku toho nemáme možnost Vás oslovit s konkrétní žádostí o přednášku, dílničku, exkurzi apod. Pokud máte chuť, přijďte s nápadem, jak zpestřit výuku Vašich dětí.

Na setkání s paní Menšíkovou hned v lednu navázalo krásné povídání o péči o náš chrup s další maminkou paní Kvasničkovou. Více jsme o tomto setkání psali v článku nazvaném Zdravé zuby jsou náš poklad.

Velice děkujeme.

pedagogický sbor I. stupně