Satinské vodopády

16.10.2022

Ve čtvrtek 13. 10. 2022 se žáci 4. a 5. třídy zúčastnili přírodovědné vycházky v našich krásných horách Beskydech. Tato vycházka se uskutečnila v rámci projektu SPOLEČNĚ NA LYSOU, přičemž jsme vybrali trasu "Satinské vodopády".

Naše cesta začala v Janovicích, kdy jsme jeli nejprve autobusem do Frýdlantu n. O. a pak vlakem na Ostravici. U peřejí řeky Ostravice nás naši lektoři z projektu seznámili s pomocí obrázků s rybami, které v řece žijí a také jsme si mohli prohlédnout menší vodní živočichy ve zkumavkách. Povídali jsme si také o tom, že řeka Ostravice dělí území na Moravu a Slezsko. Lektoři pro nás měli připraveno několik zastávek, na kterých se děti dozvěděly například jak poznávat stromy, jaké telefonní číslo má horská služba anebo co dělat, když se v jejich blízkosti objeví medvěd. U Medvědí skály nám lektor předvedl zvuk píšťalky, jež napodobovala vábení zvířat. Úkolem dětí pak bylo přiřadit stopy zvířat k obrázkům.

Zaslouženou delší pauzu jsme uskutečnili v hospůdce U Veličků, kde si každý objednal něco dobrého dle své chuti. Naše sluncem prosvícená cesta pak směřovala ke svému cíli a to přírodní památce - Satinským vodopádům. Cesta k nim z kopce dolů nebyla jednoduchá, ale vyplatila se, protože při pohledu na vodopády se všem tajil dech. Čas běžel jako voda a my se již museli odebrat na zpáteční cestu autobusem.

Výlet jsme si moc užili, počasí nám přálo a panovala dobrá nálada. Načerpali jsme v přírodě spoustu energie a nových informací.

Třídní učitelky 4. a 5. třídy