Setkání ekoškol Janovic a Lískovce

10.06.2018

Již po čtvrté se setkaly ekotýmy dvou škol, aby sdílely zkušenosti s environmentálním programem. Místo setkání tentokrát bylo v přátelském prostředí lískovecké základní školy, kam dorazilo 15 žáků ekotýmu Janovic, pan ředitel Ivo Tošenovjan a koordinátor Monika Olšáková. Očekávalo nás 17 žáků naší partnerské školy s jejich panem ředitelem a učitelem, který má na starosti ekotým Petrem Jarošem.

Naše hostitelská škola si připravila nápaditý program v podobě kvízu o Frýdku -Místku, představení jejich ekoškoly v krátkém filmu, prohlídku školy. My jsme si taktéž nachystali prezentaci janovické ekoškoly a věnovali našim kamarádům ekobločky s logem naší školy a krátkou básničkou. Další část našeho programu se týkala soutěží namíchaných týmů z obou škol, kde jsme ve venkovním slunném počasí zkoušeli svou fyzickou i ekologickou zdatnost.

Následoval chutný oběd a po něm quest (hledačka) od školy k místní studánce V Hájku, kde jsme ukončili naši návštěvu.

Setkání s lískoveckou školou je vždy inspirativní a zajímavé, neboť se dozvíme nové zajímavé aktivity, které se dají dělat na poli environmentální výchovy a děti pokaždé navážou nová přátelství.

Těšíme se na páté setkání v roce 2019.

Monika Olšáková