Dětský karneval v Janovicích

08.03.2017

Jako každý rok, tak i letos, jsme si v pátek 24. 2. mohli zaslouženě užít karnevalového veselí. Karneval se konal v tělocvičně ZŠ a zúčastnily se ho děti ze Základní i Mateřské školy. Podívat se přišli i naši přespolní kamarádi se svými rodiči, a to nás velmi potěšilo. Dohromady nás bylo kolem 80 dětí.

Začátek byl určen na 15. hodinu, kdy byl karneval zahájen. Úvodní slovo měla paní učitelka Hodurová, která předala slovo klaunům. Byli to dva pánové - p. Alois Vemeno a p. Bedřich Voháňka - "Klauni na volné noze". Tito dva pánové nás bavili celé odpoledne a věřte, že se nám domů jít nechtělo. Vytvořili jsme obřího hada a představili se v celé parádě ve své masce.

Celé odpoledne nás provázela hudba. Tancování mezi bublinkami bylo moc fajn. Byly to bublinky malé i velké, dokonce i kouřové. Soutěžili jsme v kroužení obručí kolem pasu, a to byste koukali, jak nám to šlo. Soutěže pokračovaly celé odpoledne a každý si přišel na své. Nejvíce nás zaujalo zavírání do bublin. Na závěr proběhlo losování tomboly a drobné dárky jsme si odnesli úplně všichni.

Za mnoho musíme poděkovat našim rodičům i prarodičům, kteří pro nás připravili občerstvení. A věřte, že bylo velmi bohaté. Doufáme, že i dospělí se dobře bavili a už nám nezbývá, než se těšit zase za rok na příští karneval.

Za všechny děti ze ZŠ a MŠ

Marie Kosturová