Sportovní pobyt 9. třídy v Chorvatsku

27.06.2023

Konečně jsme se dočkali. V pátek 16. června jsme se vydali do Chorvatska. V sobotu ráno jsme dojeli do kempu Bijela Uvala, kde jsme se ubytovali v karavanech. Řízený program začal druhým dnem, který jsme započali během a rozplavbou v moři. To nás čekalo každé ráno, ať povinně nebo dobrovolně. Po snídani jsme mívali společný program s žáky z 11. ZŠ z Frýdku-Místku. Dopoledne jsme většinou hráli míčové hry jako beach volejbal, basketball, fotbal, házenou, ale vyzkoušeli jsme si také např., co se skrývá pod názvem Tabata, a dali si závody v plavání. Dvakrát denně jsme tančili aqua zumbu. Zbytek dne jsme mívali volný program.

V úterý odpoledne jsme si udělali výlet do Poreče. Dali jsme si tam výbornou pizzu, prošli si město, nakoupili suvenýry a zpátky jsme se svezli vodním taxi, což byl super zážitek. Na druhý výlet jsme vyrazili v pátek. Jeli jsme lodí do dvou měst. Nejprve jsme se stavili do Vrsaru, kde jsme ochutnali výbornou zmrzlinu a dali jsme si tam hodinový rozchod. Při cestě do druhého města Rovinj jsme zakotvili a užili si koupání na otevřeném moři. Opět úžasný zážitek. V Rovinj jsme měli dlouhý rozchod a mohli si tak pořádně projít toto krásné historické město. Cestou zpátky do kempu jsme zahlédli delfíny.

Domů jsme se vydali v sobotu v 8 hodin večer.

Těchto 10 dnů jsme si moc užili. Děkujeme panu řediteli za tento zážitek a paní učitelce Lúčanové za pevné nervy. Moc děkujeme a máme vás rádi.

Deváťáci