Sportovní týden v janovické škole

25.03.2024

Během uplynulého týdne proběhly v janovické škole tři sportovní akce a navíc jsme se zúčastnili dvou okrskových soutěží ve florbalu chlapců 8. a 9. tříd a vybíjené 4. a 5. tříd. Ve florbalu skončili chlapci na 4. místě a ve vybíjené vybojovalo smíšené družstvo krásné 3. místo. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci Janovic.

V pondělí proběhla na naší škole tradiční soutěž "Skokan roku" v počtu přeskoků přes švihadlo za jednu minutu. Před touto soutěží proběhly kvalifikační třídní kola, ze kterých pak byli nominováni ti nejlepší do kola školního. To pak proběhlo v šesti kategoriích: 1. – 3. třída, 4. – 6. třída a 7. – 9. třída vždy dívky a chlapci.

Byl to opravdu skvělý pocit vidět děti, jak trénují o přestávkách na chodbách školy, aby dosáhly co nejlepšího výsledku. Vyhrát však můžou jen ti nejlepší a tady jsou:

3. místo Ivo Pospíšil 150 přeskoků

Ve čtvrtek jsme pak poměřili dovednosti na školním turnaji ve dvouhře badmintonu. Kategorie byly stejné jako u švihadla, pouze nejmladší kategorie byla smíšená. Hráli jsme systémem dvou porážek a takto turnaj nakonec dopadl:

3. místo Tomáš Marek

Účast na obou přeborech školy přesáhla hranici 100 účastníků, což je úžasné. Jsme rádi, že děti i v dnešní době v sobě mají sportovního ducha a motivaci dosáhnout co nejlepšího výsledku v duchu fair-play. Tímto bychom rádi také poděkovali Žákovské radě, která se na organizaci a realizaci školních sportovních turnajů podílela.

Třetí akcí pak byl sobotní turnaj v badmintonu pro děti a dospělé. Tento turnaj pořádala Obec Janovice ve spolupráci se školou. Podrobnější informace o tomto turnaji včetně výsledků a fotografií najdete na webových stránkách obce.