Pěvecký talent

24.10.2019

V červnu, na Dni obce, se předvedli žáci základní školy se svým talentem v soutěži "Janovice mají talent". V této soutěži předváděli naši žáci své nadání v latinsko-amerických tancích, zpívání, hře na klavír, ve sportovních a dalších disciplínách. V této soutěži zvítězila žákyně tehdejší 7. třídy - Kristýna Sivková.

A její úspěch pokračoval dál. V květnu se zúčastnila zkoušky na pěvecké soutěži Talent 2019. Tato soutěž hledá pěvecké talenty ze základních škol našeho kraje. V roce 2004 v této soutěži zvítězila dnes velmi známá zpěvačka Ewa Farná, v roce 2005 se stal vítězem Martin Ševčík, který se probojoval do finále Superstar.

Na pěvecké zkoušce vybrala odborná porota do semifinále 48 zpěváků - a na seznamu postupujících žáků se objevilo také jméno naší Kristýny.

Semifinále proběhlo v kině Petra Bezruče 3. října 2019. Podpořit svou spolužačku přijela celá 8. třída. A zřejmě držela palce a fandila z plných plic, protože Kristýna se dostala mezi 15 finalistů!!! Bohužel, zdravotní stav neumožnil Kristýně zúčastnit se finále, ale probojovat se mezi 15 nejlepších, to je báječné a my upřímně moc gratulujeme!

Markéta Lúčanová