Třetí brigáda na zahradě

11.05.2019

Před rokem byla naše zahrada zelenou loukou s šeříkem, lípou, smrkem a starou borovicí. Dnes se díky žákům, učitelům, obětavosti rodičů a spolupráci s obcí změnila na místo odpočinku, výuky a inspirace. Na státní svátek oslavy Dne vítězství, tedy 08. 05. 2019, se uskutečnila již třetí dobrovolná brigáda, na níž jsme pokračovali v našem úsilí. Dokončili jsme práce na jezírku, postavili domek na nářadí, doplnili habry do živého plotu, krásně vypleli babiččinu zahrádku, dokončili výsadbu a zpevnění skalky a nakreslili mapu České republiky v prostoru "válírny".

Jde o značně velké množství vykonané práce, za kterou bychom rádi poděkovali každému jednomu účastníkovi našeho setkání. Bylo nás přes 50 a nás velice těší, že ve volný a navíc slunečný den přišlo tolik lidí. Bylo vidět, že občané chtějí být spolu a současně dělat něco, co dává smysl, je tvůrčí a přispívá k užitku jak žákům, tak celému okolí.

Speciální poděkování bychom rádi předali paní zahradnici Běrské, která nám cennými radami pomohla zprovoznit jezírko, zasadit rostlinky a doporučila, jak pečovat o zahradu v dalším období. Dále děkujeme panu Vojvodíkovi,  jenž ve společnosti mladíků ve věku 5 až 10 let zvládl postavit dřevěný domek pro zahradu.

Těší nás, že máme příležitost s dětmi rozvíjet činnosti pro příležitosti učit se venku. Zveme Vás ke zhlédnutí toho, co vše se dá na zahradě dělat a čím může přispívat k našemu učení. Přijďte 22. června na Den obce Janovice vyzkoušet, jaké zázraky a jaká poznání se dají uskutečnit a získat na naší školní zahradě.

Monika Olšáková, Ivo Tošenovjan