Turnaj v badmintonu

25.01.2022

Konečně! Po delší odmlce se na naší škole uskutečnil v pondělí 24. ledna sportovní turnaj, a to oblíbený turnaj v badmintonu. Byl určen žákům II. stupně. Do boje o vítězství se zapojili jak chlapci, tak dívky. A aby to bylo spravedlivé, vznikly 4 kategorie: chlapci a dívky 6. + 7. třídy a chlapci a dívky 8. + 9. třídy.

Než započal samotný turnaj, proběhla tipovací soutěž o vítězích. Přestože je to dosti nepravděpodobné uhádnout všechny čtyři vítěze, našly se u nás dvě vědmy, kterým se to vydařilo. A to Simča Obdržálková a Ája Pospíšilová. Obě získaly malou odměnu.

A jak probíhal turnaj? Žáci se snažili, šli do toho naplno, některé mače byly velmi vyrovnané, nervy drásající, ale zvítězit může jen jeden. A tak stupně vítězů dosáhli:

V mladší kategorii:

Viki Plačková (1. místo), Nela Svrčinová (2. místo) a Verča Zdralková (3. místo)

Tomáš Prokop (1. místo), Tomáš Spratek (2. místo) a Pepa Horálek (3. místo)

V kategorii starších žáků:

Adél Platková (1. místo), Nikol Grzymková (2. místo) a Natalie Kohutová (3. místo)

René Bayer (1. místo), Ondra Karkoška (2. místo) a Lukáš Merta (3. místo)

Výherci získali diplom, ceny ve sportovním duchu a něco sladkého k nakousnutí.

A jak turnaj tito vítězové prožívali? To zjistíte při čtení zvídavých otázek, které si pro ně připravili deváťáci a o přestávce je vyzpovídali:

Ahoj Viki, když jsi viděla tipy spolužáků, kteří v tebe věřili, jaké jsi z toho měla pocity? A jsi se svým výkonem spokojena?

Dobré pocity, ale bála jsem se, že zklamu spolužáky. Ale jsem spokojená, nečekala jsem, že budu tak dobrá.

Neli, jak se ti hrálo?

Hrálo se mi skvěle a jsem se svým umístěním spokojená, ale zároveň i naštvaná, protože mi chyběl jeden bod do vítězství.

Ahoj Verči, jsi spokojena se svým výkonem?

Ano, jsem a hodně, protože jsem si myslela, že to nezvládnu, ale nakonec jsem třetí a jsem ráda, že nejsem poslední.

Ahoj Tome P., jak sis užil turnaj?

Bylo to dobré, bavilo mě to.

Tome S., kdo byl pro tebe nejtěžším soupeřem? Jsi spokojen se svým výkonem?

Nejtěžší soupeř pro mě byl Pepa. Ale jsem spokojen, nic bych neměnil.

Čau Pepo, kdo byl pro tebe největším soupeřem?

Tomáš Prokop, házel míčky dozadu.

Adélko, když jsi viděla tipy spolužáků, kteří ti věřili, jaký jsi z toho měla pocit?

Byla jsem mile překvapena, že pro mě tolik žáků hlasovalo.

A Adélko, kdo byl pro tebe nejtěžším soupeřem?

Nikdo.

Nikol, měla jsi nějakou kritickou chvilku, kdy jsi to chtěla vzdát?

Ano, měla. Když jsem ráno nevěděla, že budu muset hrát a neměla jsem boty. Ale v turnaji ne, protože jsem pořád chtěla bojovat.

Natálko, jak sis užila turnaj? Kdo byl pro tebe nejtěžším soupeřem?

Turnaj jsem si opravdu užila. Nejtěžším soupeřem pro mne byla Nikol, protože hrála dobře.

Reňo, ty jsi získal nejvíce hlasů v tipovací soutěži. Jaké jsi z toho měl pocity?

Byl jsem spokojený, potěšilo mě to.

A zlepšil bys něco na svém výkonu?

Ne, byl jsem ohromen svým výkonem.

Ondro, kdo byl pro tebe nejtěžším soupeřem a proč?

René, protože jsem věděl, že to byl jediný soupeř, u kterého jsem mohl prohrát.

Lukáši, jsi pokojen se svým umístěním? Kdo byl pro tebe nejtěžší soupeř?

Jsem, protože jsem nečekal, že skončím na 3. místě. A nejtěžší soupeř? Reňa, protože hodně smečoval.

Turnaj byl super a my věříme, že to bavilo všechny a brzy se společně zase při nějakém turnaji setkáme.