Úspěch v přespolním běhu

04.10.2023

V úterý 26. září 2023 proběhly na fotbalovém hřišti Sokola Ostravice závody v přespolním běhu pro žáky 1. stupně základních škol ORP Frýdlant n. O.

Do závodu startovali vždy jedna dívka a chlapec v příslušném ročníku a zúčastnilo se celkem 9 škol, tedy celkem 90 závodníků. Délka tratě se lišila podle tříd a kategorie dívek či chlapců od nejkratší 200 m až po nejdelší 1 000 m.

Naši školu reprezentovali tito žáci: Naomi Jackson, Mikuláš Kokeš, Eliška Benešová, Oliver Murín, Jaquelin Leisser, Filip Kelnar, Eliška Černická, David Holiš, Julie Vránová a David Lex.

Všichni naši běžci vydali ze sebe maximum a vybojovali celkem 5 individuálních medailí. Zlato získali Naomi Jackson a Mikuláš Kokeš z 1. třídy a David Lex z 5. třídy. Pro stříbro si doběhla skvělým finišem Eliška Benešová z 2. třídy a bronz přidal v těžké konkurenci David Holiš ze 4. třídy.

V soutěži družstev, kdy se jednotlivá umístění všech závodníků sčítala, jsme pak obsadili skvělé dělené 2. místo se ZŠ Pstruží, jen pouhé dva body za vítěznou ZŠ Komenského Frýdlant.

Všem žákům děkuji za bojovný výkon a vzornou reprezentaci naší školy a Janovic.