Valentýnský karneval

01.03.2019

Jsme rádi, že jsme svátek svatého Valentýna, svátek všech zamilovaných, mohli oslavit společně na školním karnevale, který se odehrál v odpoledních hodinách 14. února ve školní tělocvičně. O navození té pravé láskyplné atmosféry se postarala školní družina, která měla za úkol celou tělocvičnu vyzdobit. Všichni přítomní tak mohli obdivovat srdíčka různých druhů a velikostí, víly lásky, obří bílo-růžový dort nebo květinovou výzdobu na stolech.

O program se i letos postarali dětmi milovaní Klauni na volné noze Bedřich Voháňka a Alois Vemeno. Po proměnádě masek následovala rozvička celého těla a následně plejáda her, soutěží i tanců. Za všechny vzpomeneme hru na sochy, vláček, tanec Limba, hrátky s padákem či soutěž v oblékání co největšího počtu kusů oblečků a módních doplňků. Celý program vyvrcholil tancem s rodiči, tacem mezi bublinami (malými, většími i největšími), tancem s balónky a úplně na závěr pinkanou s obřími balóny naplněnými srdíčky a konfetami. To bylo radosti, když oba balóny praskly!

Program byl rozdělen do tří bloků. Na konec každého bloku se děti nesmírně těšily, neboť probíhalo losování tomboly. Z karnevalu si tak děti odnesly nejen plno zážiků, hezkých vzpomínek a emocí, ale také malý dáreček v ceně zakoupené vstupenky.

A protože všichni přítomní dobře vědí, že láska prochází žaludkem, navštívili také náš bufet, který nabízel spoustu chutí a vůní. O ty se postarali šikovní rodiče, ale také naši žáci. Žáci čtvrté třídy udělali chlebíčky, druháci upekli medovník a šneky a naši nejmenší - prvňáčci - nachystali na stoly srdíčkové košíčky s křupkami a oříšky. Velký dík patří také naším páťákům, kteří se pro tentokrát po boku paní učitelky Hodurové a Kojecké zhostili role milé obsluhy. Ta Vám pohotově a s úsměvem na líci uvařila kávu, zapekla toast nebo prodala Vámi požadované zboží.

Přestože byla letošní karnevalová účast poznamenána velkou nemocností, věříme, že si ho všichni přítomní užili. A kdybyste náhodou zapomněli, jak nám bylo dobře, prohlédněte si naši fotogalerii. Řadu momentů se nám podařilo zachytit.

učitelky prvního stupně