Vánoční turnaj v Barevném minivolejbalu

13.01.2019

Již několik let se před Vánoci koná turnaj ve volejbalu pro žáky převážně z 1. stupně. V loňském roce se turnaj konal ve čtvrtek 20. prosince na škole TGM ve Frýdlantu nad Ostravicí. Turnaje se zúčastnilo 7 škol z okrsku a naši školu reprezentvovalo 17 dětí.

Janovická soupiska:

  • žlutá kategorie - Pospíšil Ivo, Biolek Václav,
  • oranžová kategorie - Stařičný Matteo, Horálek Antonín, Biolek Matyáš, Slíva Matouš, Uherková Jiřina, Prokop Tomáš, Korbáš Michal,
  • oranžovočervená kategorie - Borovská Barbora, Vránová Karolína, Horálek Josef, Svrčinová Adéla, Jurtík Adam, Svrčina Jakub, Géryk Adam, Bartoš Jakub.

Žáci soutěžili ve zvolených skupinách a sehráli několik utkání s žáky ostatních škol. Každý zápas trvá 7 minut, výsledky se zapisují do tabulky a po odehrání všech utkání se vyhodnotí a určí pořadí dvojic.

Tentokrát se nám hodně dařilo, neboť každý volejbalista si z turnaje odnesl medaili - od bronzové až po tu nejcennější -  zlatou. Největší překvapení přišlo na závěr, jelikož naše škola získala 1. místo v celkovém hodnocení školy.

Poděkování za tento krásný úspěch náleží především žákům naší školy, kteří pravidelně dvakrát týdně trénují a zdokonalují své volejbalové dovednosti, ale i trenérům, kteří jim věnují svůj čas.

Taťána Němcová