Velká cena malých zoologů

04.10.2022

Tradičně se v září žáci 4. a 5. třídy účastní soutěže, která se koná v ZOO Ostrava pod názvem Velká cena malých zoologů. Každým rokem je jiné téma. Letošní rok byla vyhlášena soutěž na téma Duchové Madagaskaru a jejich domov.

Ve škole jsme se snažili alespoň trochu seznámit s prostředím na tomto ostrově a získat co nejvíce možných informací o typických zvířatech tohoto ostrova. Také rostliny jsme si pořádně prohlédli.

Před odjezdem ve čtvrtek 15. 9. jsme se rozdělili do 6-7členných družstev promíchaných ze žáků 4. a 5. třídy. Těsně před ZOO si družstva zvolila vlastní název.

Pak byli žáci poučeni o organizaci vlastní soutěže zaměstnancem ZOO. Poté již žáci vyrazili asi na hodinovou trasu, kde plnili jednotlivé úkoly - poznávačku, doplňovačku, rébusy atd. Vše bylo měřeno na čas, za každou špatnou odpověď se připočítávaly trestné minuty.

Musíme říct, že počasí nám v tento den přálo. Když pršelo, byli jsme dostatečně schovaní, abychom nezmokli a dopravní spojení také navazovalo na sebe, takže jsme nemuseli nikde dlouho čekat. K cestě jsme využili všechny možné dopravní prostředky - autobus, vlak i trolejbus.

A jak jsme se nakonec umístili? Nejlepší bylo družstvo GEPARDŮ na 9. místě, další družstva byla na 23., 43., 44. a 51. místě. Celkem se zúčastnilo 71 družstev, takže si myslíme, že naši žáci dobře reprezentovali naši školu a blahopřejeme jim ke krásnému umístění.