Volejbalové dovádění v Janovicích a vánoční turnaj "O pohár škol"

02.01.2017

V předvánočním období bychom si měli udělat čas především na své nejbližší, a proto jsme se rozhodli uspořádat v rámci Beskyďáčku "Vánoční volejbalové blbnutí rodičů s dětmi". Sešli jsme se ve čtvrtek 15. 12. 2016 v odpoledních hodinách v tělocvičně ZŠ Janovice. Na volejbalové blbnutí se přihlásilo 14 dvoučlenných nebo tříčlenných týmů. Na rozehřátí si všichni společně zahráli honičku, poté proběhla ukázka žlutého, oranžového a červeného minivolejbalu v podání malých janovických volejbalistů.

Každý účastník turnaje si vybral svou barvu hry, která odpovídala jeho sportovním dovednostem, a turnaj byl zahájen. Každé družstvo odehrálo šest zápasů. Přišly chvíle radosti z výhry, ale taky slzičky zklamání. Vítězem se ovšem stali všichni, kteří si udělali čas a přišli si společně zasportovat.

Na závěr si každý tým vylosoval malý dáreček z tomboly. Pak už jsme se jen společně vyfotili a popřáli si klidné Vánoce a mnoho štěstí v novém roce. Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se zase někdy na shledanou.

Konečným završením roku však byl tradiční vánoční turnaj "O pohár škol", do kterého jsme se s dětmi také tradičně přihlásili. V letošním roce se na 6. ZŠ ve Frýdku - Místku sjelo opravdu mnoho malých volejbalistů, celkový počet přesahoval 300 dětí. I v tak velké konkurenci, jaká byla letos, se naši žáci neztratili. Bojovali v jednotlivých kategoriích o každý bod. Jejich snaha se jim vyplatila, neboť v celkovém hodnocení zúčastněných škol jsme obsadili krásné třetí místo. Děkujeme všem dětem za krásný vánoční dárek a za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Blanka Barvíková a Mgr. Taťána Němcová