Výlet na Lysou horu

07.06.2023

V pátek 26. 5. 2023 se žáci 4. a 5. třídy zúčastnili přírodovědné vycházky v našich krásných horách Beskydech. Tato vycházka se uskutečnila v rámci projektu SPOLEČNĚ NA LYSOU, přičemž jsme vybrali trasu "Lysá hora". Naše cesta začala v Janovicích, kdy jsme jeli nejprve autobusem do Frýdlantu nad Ostravicí a pak vlakem na Ostravici. Zde jsme se setkali s našimi průvodci, kteří nás vedli během výšlapu na Lysou horu a připravili pro děti několik naučných a zábavných stanovišť.

Po náročném výšlapu na vysněný vrchol jsme si vychutnali zaslouženou pauzu, během níž si každý objednal něco dobrého k snědku.

Zpáteční cesta směřovala přes hospůdku u Veličků do Malenovic, odkud jsme jeli autobusem do Frýdlantu n. O., poté jsme přestoupili na další autobus směřující do Janovic.

I když počasí v tento den bylo mírně zatažené, na horskou túru bylo ideální, protože nebylo horko ani nepršelo. Děti byly moc šikovné, aktivně se zapojovaly do připraveného programu, kde zúročily své nabyté znalosti a dozvěděly se také spoustu nových informací.

třídní učitelky 4. a 5. třídy