Divadlo pro MŠ v Bašce

16.03.2019

Ve čtvrtek 7. března jela celá naše třída do Mateřské školy v Bašce, kde jsme zahráli malým předškoláčkům divadlo O dvanácti měsíčkách. A proč zrovna do Bašky? Mají tam totiž "pohádkový rok", kdy maminky přijdou dětem číst pohádku. A naše paní učitelka tam má syna Kryštůfka, tak jsme se dohodli, že jim přijedeme všichni společně zahrát a zazpívat.

Když jsme dojeli do Bašky, děti se na nas hodně těšily. A pak to začalo. Museli jsme nachystat všechny kulisy a převléct se do oblečení, ve kterém jsme hráli divadlo. Před začátkem představení jsme byli trochu nervózní, ale divadlo se nám povedlo a dětem i paním učitelkám se naše divadlo hodně líbilo. Jako odměnu jsme dostali čokoládovou oplatku a paní učitelka Lúčanová kytici tulipánů.

Po divadle to bylo fakt super. Začali jsme si s dětmi hrát. Nejdříve ve školce, kde jsme si s dětmi hráli v kuchyňce, s panenkami a na doktora, potom jsme se přemístili na jejich hřiště, kde jsme hráli na honěnou, schovávanou a na polcajty a zloděje. Poté nastalo smutné loučení a vydali jsme se pěšky směrem k naší škole. Po cestě jsme ještě odbočili ke koním.

Myslíme si, že tento den byl nádherný a strašně jsme si ho užili. Doufáme, že se tam zase někdy vrátíme.

Za 6. třídu sepsaly Kristýna, Eli P., Simča a Lucka