Druháci objevovali kouzlo knihovny v Janovicích

30.10.2025

V říjnu se naši druháci vydali na zajímavou exkurzi do místní knihovny v Janovicích. Hned po příchodu je přivítala paní knihovnice, která dětem poutavě vyprávěla o tom, jak knihovna funguje, jak si mohou vybrat a vypůjčit knížky a jak se stát jejím pravidelným návštěvníkem.

Děti si mohly vše hned vyzkoušet v praxi – někteří se rovnou přihlásili do knihovny a s nadšením si odnesli domů svou první vypůjčenou knížku. Bylo krásné sledovat, s jakým zaujetím si děti listovaly stránkami a radovaly se z vlastního výběru.

Paní knihovnice pro ně připravila také zábavný kvíz o knihách a čtení, ve kterém si druháci prověřili své znalosti i tipařské schopnosti. Všichni si vedli skvěle, a proto je na závěr čekala sladká odměna.

Z knihovny odcházely děti plné dojmů a s úsměvy na tváři. Mnozí už se těší, až se sem zase brzy vrátí — vždyť v knihách čeká tolik příběhů, které stojí za to objevovat!

Děkujeme naší milé paní knihovnici za její trpělivost, vstřícnost a krásně připravený program, díky kterému jsme si návštěvu knihovny opravdu užili.

Němcová, Macurová