Ekotým v Jistebníku

11.11.2022

V pátek 4. listopadu se uskutečnila předvánoční exkurze Ekotýmu a 1., 4. a 8. třídy k Jistebnickým rybníkům, kde se konal výlov kaprů. My jsme viděli výlov Bezruče, toho největšího chovného v Moravskoslezském kraji, kde mají rybáři v plánu vylovit okolo 50 tun ryb.

Ráno jsme nasedli do dvou autobusů a vyrazili za dobrodružstvím. Po příjezdu jsme se posilnili svačinami a šli zhlédnout výlov. Rybářů jsme napočítali na dvacet a těch ryb! Loveni byli kapři, candáti, líni, amurové i sumci. Někteří z nás si pohladili i obrovské tolstolobiky. Rybník se vypouští dopředu skoro měsíc, a tak bylo možné vidět plavat ryby i na hladině. Přes zimu prý zůstane rybník vypuštěný.

Pak jsme se přesunuli na trh. Prodejci zde nabízeli od jídla (nachos, salámy, trdelníky aj.), přes formičky na perníčky, až po šité výtvory, třeba ze starých džínů. Když jsme vše obhlédli, přesunuli jsme se zpět k našim autobusům.

My jsme se touto exkurzí naladili na vánoční vlnu a nenásilně se tak setkali s tématy předmětu Člověk a jeho svět a Environmentální výchovy.

Aja Pospíšilová za Ekotým