Karnevalový rej

03.03.2020

K masopustnímu období neodmyslitelně patří karneval a ke karnevalu nevázané veselí, tanec, zpěv a hudba. V tomto duchu také proběhlo naše dopoledne s dětmi v pátek 21. února, v den před jarními prázdninami. S klauny Bedřichem Voháňkou a Aloisem Vemenem se uskutečnil v tělocvičně školy ten pravý karnevalový rej.

Děti se převlékly v nápadité masky. Oceňujeme, že spousta dětí si svou masku vyrobila sama či ušila s pomocí rodičů nebo prarodičů. Chválíme také ty děti, které svou masku vyšperkovaly do sebemenšího detailu. Opatřily si důležité doplňky, které k jejich masce neodmyslitelně patří. Už samotná promenáda v úvodu tak byla pro všechny přítomné zážitkem. K vidění tu byly čarodějnice, kouzelníci, princezny, víly, vojáci, roboti, televize, pionýři, žraloci, zpěváci, kostlivci, kočky, veverky, draci, indiáni, piráti, hasiči, přerostlá miminka, agenti, kati, rytíři, zombíci, dobroty jako popcorn či kinder vajíčko, energií překypující babičky a dědečkové a další masky.

Tancovalo se na různé způsoby v různě velkých skupinách, hrály se hry a také se soutěžilo. Ve třech vstupech se mezi sebou utkaly holky a kluci, a to v nafukování balónků, šroubování obří matice a točení kruhem. Štěstí ten den přálo děvčatům, zvítězila ve všech třech disciplínách. Spoustu radosti si děti užily s obřím padákem, bublinami všech velikostí, nafukovacími balónky i obřími balóny naplněnými konfetami.

Tři vyučovací hodiny utekly jako voda. Děti si karneval v kruhu svých spolužáků užily, někteří doslova "protancovali troje střevíce" a "vypustili při tanci duši". Když už nemohli, osvěžili se ovocem, které pro ně bylo připraveno, či svou svačinkou, a zase pokračovali dál. Naplno prožili každou minutu karnevalového reje. Není se čemu divit, protože další karneval proběhne zase až za rok.