Logo školy

14.03.2018

Jistě si ještě někteří z Vás vzpomenou, že jsme se na Vás v I. pololetí obrátili s prosbou o pomoc při výběru loga naší školy. Po sečtení hlasů na internetu i lístečků v "urně" jsme zjistili, že se nejvíce líbí stávající logo. A tak jsme ho "jen" upravili. Vedle zkratky ZŠ můžete vidět také zkratku pro mateřskou školu, která ve starém logu chyběla. Bystřejší z Vás si možná všimnou, že z komína vedle čísel lezou také písmena. 

Ráda bych poděkovala všem, kteří odevzdali své nápady na podobu loga naší školy, jmenovitě žákům, kteří postoupili do užšího kola - Adélce Platkové, Lence Žižkové a Klárce Kubicové. Poděkování patří i těm, kteří vyjádřili svůj názor ve veřejné anketě. Velký dík patří také paní Biolkové, která námi vybraný návrh upravila v počítači.

Při práci na podobě loga vznikl nápad propojit logo školy s Janovicemi, obcí, ve které se narodil zbojník Ondráš. A tak se do loga dostala postava Ondráška, když byl ještě ve "školou povinných" letech. Některým učitelům se nápad líbil natolik, že si jej nechali upravit v počítači také, aby s ním mohli zdobit své pracovní listy. Za tuto úpravu děkujeme Martinu MiklošoviVěřím, že s novou "vytuněnou" značkou bude naše škola ještě lepší.

Mgr. Lenka Ševčíková