Palačinkový výlet 1. třídy

24.06.2019

Palačinkový výlet 1. třídy do Medového dvora

Toužebně očekávaný konec školního roku se blíží, a protože to opravdu byla "fuška", museli jsme si jej trochu osladit. Čím? No přece sladkými palačinkami a medem.

Jak jsme na to přišli? Typ na výlet do Medového dvora nám dal spolužák Adrian Država s rodiči, který v Kunčičkách u Bašky navštěvuje včelařský kroužek. No a palačinky měla ve středu na bazéně Zuzka a my jsme na ně všichni dostali chuť. Tak vznikl nápad, udělat si palačinky na výlet. A podívejte se, jak se to povedlo.

Ráno jsme jeli autobusem na nádraží do Bašky. Prošli jsme se ranním lesem a poslouchali ptáčky. V medovém dvoře nás přivítali manželé Carbolovi. Ukázali  nám a povídali si s námi nejen o včelách. Měli jsme možnost prohlédnout si celou farmu. Největší radost měly děti z malého přítulného beránka Mimi, který každého srdečně olízal. Taky koťátka, morče, pejsci, kačeny, husy, slepice, krocani, holubi, králíci, andulky a želvička děti velmi zajímaly, zvláště když si většinu mohli pohladit, vzít si je do ruky. Přišel se na nás podívat také sousedovic osel Oskar a víc už jsme asi ani nemohli chtít. Ale na děti čekala ještě další překvapení. Prohlédly si skleněný úl a mohly pozorovat, jakpak včely pracují v úlu. S panem Carbolem si děti vyrobily svíčku z včelího vosku. Zastřílely si ze vzduchovky, zaskákaly na trampolíně, zahrály basketbal a florbal. Čekalo na nás také občerstvení v podobě sladkého medu a domácí jablečná šťáva s vodou. A to vše zadarmo. Moc děkujeme.

To, co se mohlo jevit jako obyčejný výlet, jsme si opravdu užili. Vše jsme završili ochutnávkou našich výborných palačinek a protože sladkostí není nikdy dost a bylo opravdu teplo, tak jsme se ještě osvěžili nanukem a výlet zakončili oslavou Eliščiných narozenin. Pak už nás čekala zpáteční cesta autobusem a výborný oběd ve škole.

Blanka Barvíková