Planetárium aneb Napříč sluneční soustavou

18.12.2016

V letošním školním roce vyrazil do ostravského planetária již první stupeň. Ten druhý ho následoval v prosinci. I starší žáci měli jedinečnou příležitost ponořit se do tajů naší galaxie, vyslechnout si zajímavé a faktické údaje o sluneční soustavě, zjistit, jaké hvězdné uspořádání se nachází na zimní obloze či se nechat unášet v meziplanetárním prostoru. Po zhruba hodinovém odborném výkladu s interaktivními prvky jsme zhlédli dokumentární snímek o jednotlivých planetách, jež tvoří společně se Zemí naši soustavu. Spatřili jsme jednotlivá souhvězdí, příblížili si mléčnou dráhu, utvrdili své poznatky v oblasti povrchu a složení jednotlivých planet.

Součástí exkurze se stala rovněž prohlídka expozice planetária, kterou děti využily v maximální možné míře. Mohly si vyzkoušet řadu rekvizit, sáhnout si na úlomek skutečného meteoritu, řídit vesmírnou loď, projít se po Marsu nebo si zaskákat na Měsíci.

Jsme velmi rádi, že se nám naskytla tato jedinečná předvánoční příležitost a že se ona exkurze stala součástí a praktickou ukázkou v oblasti zeměpisu/geografie a také bilogie (horniny) či chemie (struktura planet).

Opětovně si dovolujeme přiložit odkaz na fotogalerii.

Mgr. Lukáš Pitřík