Renovace školní zahrady

08.11.2022

V září jsme se nejen vrátili do školních lavic a zahájili jsme výuku, ale také jsme se museli vypořádat s úklidem na naší školní zahradě. Po návratu byla zahrada opět v žalostném stavu a do její údržby se zapojily průběžně všechny třídy.

Nejdříve jsme museli odstranit přebytečný plevel, který měl během prázdnin velký prostor k rozbujení. Naši žáci se s tím vypořádali velmi dobře a ve spolupráci s paní Běrskou jsme rozprostřeli textilii v babiččině zahrádce a pokryli mulčovací kůrou. Přestože jsme měli nějaké zásoby, potřebujeme jí daleko více. Proto jsme požádali obec o přispění ze svých zásob na Dvorečku. Také skalka byla ve velmi špatném stavu, proto jsme byli nuceni odstranit všechny kameny, abychom ji mohli také na jaře pokrýt folií. Opravili a doplnili jsme hmyzí domečky, nově jsme do zahrady umístili ježčí domečky. Shrabali jsme listí po celé zahradě, částečně jsme vyčistili rybníček a zbytek kačírku umístili do pocitového chodníčku. Zahradní lavičku jsme již uschovali, abychom ji mohli v zimním období nově natřít.

V současné době se také zamýšlíme nad dalším využitím zahrady, které by nám zpříjemnilo a vylepšilo její využití. Některé nápady jsme již obdrželi od našich dětí i od učitelů školy. Možnost přijít s nápadem jsme dali i vám rodičům, ale nikdo tuto šanci nevyužil. Úpravu zahrady budeme postupně provádět nejen s našimi žáky, ale také s pomocí paní Běrské, obce a dalších osob, které nám pomohou s jejím vylepšením.