Fotogalerie a články
Naše společné zážitky

Archiv 2016 - 2018

aneb Čas plyne jako voda


Objevujeme svět

(publikováno 17. 06. 2018)

Canisterapie

(publikováno 17. 06. 2018)

Den maminek a otců

Dne 10. května 2018 se zahrada naší mateřské školy oblékla do slavnostního kabátku a zaplnila se maminkami, tatínky, babičkami i dědečky. Naše děti si totiž k příležitosti svátku maminek přichystaly krásné vystoupení v podobě básniček, písniček a žabího tanečku. Po představení a předání vlastnoručně vyrobených přáníček a dárečků byl pro děti připraven program Pepína Prcka, který do něj zapojil také rodiče. Ačkoliv nám zábavu párkrát přerušil déšť, nikdo se nenechal odradit a po přeháňce jsme mohli vesele pokračovat. Kdo měl žízeň nebo chuť na něco dobrého, mohl ochutnat koláče, buchty i slané dobroty, které připravily maminky našich školkáčků, za což jim patří velké díky. Společně jsme prožili krásné odpoledne, plné zábavy i dojetí.


Výlet do Odpadového hospodářství


Veverky na návštěvě v knihovně


Návštěva Policie ČR v naší školce


Čarodějnický slet


Vyprávění pohádek v cizích jazycích


Sadíme hrášek pro školní zahradu


Naši předškoláci u zápisu v ZŠ


Sférické kino v MŠ


Děti ze Soviček na návštěvě v knihovně


Zelený den


Z vycházky


Sovičky na návštěvě v 1. třídě


Světový den vody


Vyháníme zimu


Lyžařský výcvikový kurz


Přijeli za námi klauni


Návštěva kouzelníka


Zimní olympiáda


Ať je teplo nebo zima, venku je nám vždycky prima


Chystáme ptáčkům hostinu


Karneval (Myška; Veverky)


Karneval u Soviček


Navštívil nás pan ilustrátor Adolf Dudek


Střípky ze Soviček


Andělský den v naší MŠ

Vánoce patří k nejoblíbenějším svátkům z celého roku. Pekli jsme s dětmi perníčky, vyráběli jsme různé andílky, čertíky i Mikuláše z papíru, povídali jsme si o nadcházejících Vánocích, učili jsme se koledy...

Vyvrcholením našich vánočních příprav byl ANDĚLSKÝ DEN. Děti i paní učitelky ze všech tříd se nastrojily do bílého andělského oblečení a program mohl začít.

Nejdřív si děti poslechly vánoční příběh o Ježíškovi, potom se seznámily s vánočními zvyky a tradicemi. Všechny děti ochutnaly vánoční oplatky s medem, chléb se solí, házeli jsme střevícem, prohlédli jsme si Ladův Betlém, rozkrojili jsme jablíčko. Potom jsme si všichni společně zazpívali koledy. A když děti odešly na chvíli ze třídy, zazvonil zvoneček a Ježíšek jim přinesl pod stromeček dárky. To bylo radosti!!! Zkrátka - Andělský den se nám vydařil. Děti mlsaly cukroví, které přinesly maminky, hrály si s novými hračkami a těšily se na prázdniny a na vánoční nadílku, která je čeká doma.


Mikulášská nadílka v naší MŠ

Dne 05. 12. přišel konečně pro děti onen očekávaný den. Navštívil nás Mikuláš s andělem a čertem. Všichni byli opravdoví a my jsme se na ně dlouho připravovali. Učili se nové básničky a písničky a těšili se, až Mikulášovi s jeho pomocníky všechno předvedeme. Zazvonil zvoneček a ve dveřích naší školičky se opravdu objevil skutečný Mikuláš s velkou berlí a svými nezbytnými pomocníky. Andělovi svítily oči dobrotou a čertovi v očích pro změnu jiskřily plamínky lumpáren. Všichni tři nám donesli velkou spoustu balíčků. Všechny byly nachystány pro nás, ale nedostaly jsme je jen tak. Každý z nás musel zazpívat písničku nebo přednést báseň. Docela nám to šlo a byli jsme za to pochváleni. Protože nebyly po celý rok všichni úplně hodní, museli Mikulášovi slíbit nápravu a polepšení minimálně do příštího roku. Potom nám všem Mikuláš se svými pomocníky rozdal dárky a přislíbil nám, že se za námi zase v dalším roce příjde podívat. Tak už se zase všichni těšíme na další rok. Mikulášská nadílka byla realizována ve spolupráci s občanským sdružením Prvočas a dětmi ZŠ Janovice a my jim za to velmi děkujeme.

Kolektiv MŠ


Bramborový den


Oranžový denŠkolní rok 2016/2017